Mistrz Olimpijski z cukrzycą kończy zawodową karierę sportową.
W minioną sobotę w Gorzowie Wielkopolskim zakończył swoją zawodową karierę sportową Michał Jeliński, Mistrz Olimpijski, 4 krotny Mistrz Świata i Mistrz Europy w wioślarstwie.
Michał jest pozytywnym światełkiem i wzorem dla ludzi z cukrzycą. Cukrzycę wykryto u niego w 2003 roku jeszcze zanim zaczął odnosić sportowe sukcesy. Jak sam mówi, nie poddał się chorobie, ale dopasował ją do swoich marzeń o złotym medalu olimpijskim.
Odkąd stwierdzono u niego cukrzycę, znalazł się pod opieką marki Accu-Chek i jest Ambasadorem tej marki.
Podczas uroczystości zakończenia kariery Michał powiedział: "z jednej strony w sercu ból, że 19 lat wiosłowania już za mną, że coś się skończyło, ale oczywiście ze sportem nie zrywam, sport zawsze będzie obecny w moim życiu. Dziękuję bardzo za słowa otuchy i wsparcia od wielu osób, także osób z cukrzycą, które w ostatnich dniach do mnie docierały. Wierzę, że jeszcze będziemy mieć wiele okazji, żeby się spotkać, porozmawiać o cukrzycy, a zwłaszcza o sporcie i cukrzycy, bo do tego zawsze namawiam. Do zobaczenia wkrótce."


Reportaż o Michale Jelińskim można obejrzeć na stronie: http://youtube.com/acax6nmmWdo?list=PLQ98p3McGJECS3EqK_BAGTxG0z_KYeydq


Komentarze