Reportaż filmowy o mistrzu olimpijskim na Światowy Dzień Cukrzycy.


Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy w serwisie YouTube można już obejrzeć reportaż o polskim mistrzu olimpijskim chorym na cukrzycę typu 1, który realizuje marzenia i osiąga najwyższe trofea sportowe.
Dnia 14 listopada na całym świecie będzie obchodzony Światowy Dzień Cukrzycy, ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację ds. Cukrzycy (IDF) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO) w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga. Głównym celem obchodów Światowego Dnia Cukrzycy jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie objawów tej choroby i zapobiegania późnym powikłaniom cukrzycy.
Z tej okazji firma Roche Diagnostics Polska przygotowała i udostępniła w serwisie YouTube reportaż filmowy, którego bohaterem jest Michał Jeliński, wioślarz z cukrzycą typu 1, który zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i cztery mistrzostwa świata.

Michał miał 23 lata, kiedy usłyszał od lekarza, że ma cukrzycę typu 1. Jego kariera sportowa stanęła pod znakiem zapytania. Jednak się nie poddał. Film opowiada o życiu Michała z cukrzycą, jego codziennych zmaganiach z chorobą, ale też o tych wielkich sukcesach sportowych, które pomimo przeszkód osiągnął. O odwadze i niezłomności bohatera opowiadają w reportażu jego bliscy, trener i przyjaciele z drużyny. Sam Michał udowadnia w nim, że dramatyczna diagnoza nie musi wywrócić całego życia do góry nogami, że z cukrzycą można normalnie funkcjonować, uprawiać sport i cieszyć się życiem.


Komentarze