Sport pomaga w cukrzycy. Każda aktywność fizyczna pomaga.Komentarze

 1. Witam mam pytanie dotyczacy wspinania gorskiego z asekuracja... Jade pierwszy raz na kurs wspinaczkowy i sie zastanawiam.. Bo widze ze pan ma pompe... Czy na taka sciane z pompa wchodzis ? Mysle ze to niebeda dlugie sciany na poczatek

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli jest to kurs wspinaczkowy w plenerze i w Polsce to ściany powinny być wysokie do 30m. Poza tym jeżeli mamy pompę insulinową mamy więcej możliwości co do modyfikowania bazy i dawki insuliny. Ja zawsze wspinam się z pompą i jej nigdy nie odłączam, bez względu na to czy wspinam się na ścianie wspinaczkowej, w skałach lub tatrach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre ćwiczenia nie są wskazane, ale ogólnie regularne ćwiczenia i aktywny tryb życia pomagają w leczeniu cukrzycy. Chodzi oto, że ruch sprzyja utrzymywaniu stałego stężenia glukozy we krwi. Ważne jest tylko, żeby nie zaczynać ćwiczeń, jeśli poziom cukru jest zbyt niski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadza się. Ćwiczenia przy zbyt niskim cukrze w organizmie może doprowadzić do utraty przytomności. Dlatego zawsze trzeba przed nadmiernym wysiłkiem fizycznym skontrolować jego poziom. W moim przypadku, nie zdarzyło mi się utracić świadomość, dzięki kontroli glukozy ew krwi przed i po ćwiczeniach. Oczywiście zawsze podczas ćwiczeń, treningów mam coś słodkiego przy sobie, aby w razie potrzeby podnieść cukier w organizmie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz